Birlik Sağlık Sen, İzmir şubesini kurdu

Sağlık çalışanları için siyasetin üstünde bir anlayışla yola çıkan Birlik Sağlık Sen, şubeleşme yolunda da önemli adımlar atıyor. Bu kapsamda sendikanın İzmir şubesi kuruldu.

Birlik Sağlık Sen, şubeleşme çalışmalarında önemli bir virajı dönerek İzmir şubesini resmen kurdu. İzmir şubesi başkanlığı görevineyse Aykan Düzova getirildi.

27 Temmuz 2020 tarihinde “Ülkemizde örnek sendikacılık yapacağız.” diyerek yola çıktıklarını söyleyen kurucu genel Başkan Ahmet Doğruyol, “Siyasetin kontrolünde olmadan, hiçbir çalışanımızın dilinin, dinin, ırkının, mezhebinin, meşrebinin, siyasi partisinin, önemli değil. Kırmızı çizgimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bölünmez bütünlüğüdür.” dedi.

“ALTI AYDA ÜYE SAYIMIZ BİNLERE DAYANDI”

Sendikanın kurulduğu günden bu yana sağlık çalışanlarının teveccühününün kendilerinden yana olduğunu söyleyen Doğruyol, “Yaklaşık altı aylık sürede üye sayılarının binli rakamlara ulaştığını ifade etti.

Doğruyol, “Pandemi döneminde bile sağlık çalışanlarının unutuldu, defalarca verilen sözler havada kaldı, yıllardır yetkili olan sarı sendikaların bilmem, görmem, duymam diyerek hükümetle birlikte üç maymunu oynamaları nedeniyle memur maaşları neredeyse asgari ücret düzeyine indi.” dedi.

“ÖRNEK SENDİKACILIK YAPACAĞIZ”

Birlik Sağlık Sen İzmir Şube Başkanı Aykan Düzova ise yaptığı açıklamasında, hedeflerinin doğru sendikacılık yapmak olduğunun altını çizdi. Düzova, “İzmir’de memur sendikacılığının duayenlerinden olan Genel Başkanımız Ahmet Doğruyol, genel başkan yardımcılarımız ve şube başkan yardımcılarımız İle birlikte, çalışanlarımızı ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, çalışan yanında,çalışanın hakkı hukuku İçin çalışarak, Türkiye’de örnek sendikacılık yapacağız dedi.