30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun.

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL 30 Ağustos Münasebetiyle Bir mesaj yayınladı.

30 Ağustos;
Yalnızca bir tarih, yalnızca bir ayın adı değildir.
Türk milletinin namus timsali, beka simgesi, bağımsızlık nişanesidir.
Milletimizin, İnanarak, istilaya karşı direnişi, iradenin işgale karşı devleşmesi, istiklalin zalimlerin ihtirasına karşı zaferidir.
30 Ağustos;
Dayatılan Sevr ihanetinin, tarihin çöplüğüne atılmasıdır. Yokluklarla mücadele eden, Türk Milleti’nin düşmanlarına haddini bildirdiği, Anadolu’nun ilelebet Türk yurdu olarak belgelendiği ve belleklere yerleştirildiği tarihtir.
30 Ağustos;
Türk’süz millet, milletsiz vatan, vatansız insan planlayanların planlarının bozulduğu, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin cemre gibi yüreklere düştüğü, bir dirilişin müjdesi tarihidir.
30 Ağustos;
Vatan için, millet için, şanlı bayrak için; candan, yârdan ve serden vazgeçmeye hazır ve kararlı Türk Milleti’nin Zafer tarihidir. Battı sanılan, söndü sanılan İstiklal güneşinin vatan semalarında tekrardan doğmasının ve yeniden parlamasının tarihidir.
30 Ağustos;
Türk Milleti’nin tek yürek olup devleştiği, inancın istilayı silip süpürdüğü, silahın inanç karşısında çaresiz kaldığı tarihtir. Zalimlerin ve hainlerin Türk Milleti’nin iradesi karşısında diz çöktüğü tarihtir.
Türk Milleti için Zafer tesadüflerin eseri değil, bizzat kutlu varlığı ile özdeşleşen muhteşem ve kalıcı sonucun adıdır, şanıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle;
Büyük Taarruz 30 Ağustos Zaferinin 98. Yılını Kutlar, aldığımız emaneti koruyacağımıza söz veriyoruz. Başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Milli Mücadele de destan yazan kahraman şehit ve gazilerimize ve kahraman neslimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun.