Tüm Memurlarımıza Alternatif Sendikayız.

BASK (Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu) İzmir Başkanları Birlikte basın açıklaması düzenledi.

BASK Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve BİRLİK SAĞLIK SEN Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL’un yaptığı açıklamada, BASK İzmir İl Başkanı Adnan SARISAYIN, BASK Bağımsız Büro Sen İzmir İl başkanı Nevin Gültepe, BASK TEÇ-SEN üyelerinin de katıldığı basın açıklamasında,
DOĞRUYOL;
BASK (Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu) olarak her geçen gün hızla büyüdüklerini, hiçbir siyasi partinin kontrolünde olmadan, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Bağımsızlık karakterimdir” sözünü ilke edindiklerini, her zaman hakkın, hukukun, adaletin ve liyakatin üstünlüğü için çabalayacaklarını ifade etti.

SİYASİ PARTİLERİN GÜDÜMÜNDE OLMAYAN TÜM MEMURLARIMIZA ALTERNATİF BİR SENDİKAYIZ

Son zamanlarda BASK konfederasyonumuza katılımlar hızla artmaktadır diyen Doğruyol, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birlik ve bütünlüğü içerisinde olan, Türk, Kürt, Alevi, Sünni, Müslüman, Hristiyan, Yahudi, A partili, B partili, C partili hiçbir vatandaşımızın, dili, dini, ırkı, mezhebi, meşrebi bizim ilgi alanımız içerisinde değildir dedi.
BASK’ın Siyasi parti kontrolünde olmayan, tüm memurlarımız için alternatif sendika ve konfederasyon olduğunu ifade eden Doğruyol, kısa sürede yetkili olacaklarını da ifade etti.

MEMUR MİLLETİN GÖZÜNDE İTİBAR KAYBETTİ.

Soyut olan devletin, somut temsilcileri olan Devlet memurlarının Gerek ekonomik, gerek devlet memurlarının itibarı açısından Cumhuriyet Tarihimizdeki en zor dönemlerin birinden geçtiğini ifade eden DOĞRUYOL, ekonomik olarak memurun alım gücünün çok zora girdiği, yapılan uygulamalar ve alınmayan tedbirlerden dolayı memurun milletin gözünde her geçen gün itibar kaybettiğini, Devleti temsil eden memurların, kimseye ihtiyaç duymadan geçimini sağlayabilmelerinin vazgeçilmez bir kriter olmasının gerekli olduğununaltını çizen Doğruyol, genel itibarıyla memurlarımızın geçim zorluğu çektiğini ifade etti.

MEMURUN ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ.

Özellikle son yıllarda her geçen gün alım gücü düşen memurlarımıza değil 3600, 5600 ek gösterge de verseniz bu günün şartlarında ekonomik kayıplarını karşılamanız mümkün değil dedi.
Sözde Yetkili olup, etkisiz olan siyasetin kontrolündeki sendikaların mevcut hükümetle iş birliği ve oynanan tiyatro sonucunda, %3’lük, %5’lik verilen zamların TÜİK’in açıkladığı sözde enflasyon oranlarıyla düzlenmesi sonucunda bu günlere gelindiğini ifade eden DOĞRUYOL, önümüzdeki 15 Temmuz itibarıyla yapılacak olan maaş zammın da hiç bir manasının olmadığını ifade etti. TÜİK’e göre bile, yılbaşından bu yana enflasyonun %35,62 olduğunu ifade eden DOĞRUYOL, 4 Temmuzda açıklanacak olan Haziran ayı enflasyonuyla memurlara Temmuz ayında verilecek olan enflasyon farkının belirleneceğini, tüm memurların yıl başından bu yana en az birer maaş kayıplarının olduğunu da ifade etti.

ENFLASYON ORANINDAKİ ZAM SIFIR ZAM DEMEKTİR.

Sözde enflasyon oranında verilen zammın zam olmadığının da altını çizen Doğruyol, memur, emekli, asgari ücretlilerin kısaca sabit ücretlilere enflasyon oranında verilen zam SIFIR ZAM demektir ki, birde TÜİK’in enflasyon oranı açıklamaları güvenilirliğini yitirmişse vay halimize dedi.

MEMURUN EV, ARABA ALMASI ARTIK HAYAL.

Memur maaşlarının her ay reel enflasyon üzerinden hesaplanarak ödenmesi gerektiğinin altını çizen Doğruyol, önceki yıllarda üç beş kuruş birikimiyle oturacağı bir ev yada bir araba alabilen memur İçin bu gün bunları alabilmesinin mümkün olmadığını, memurun böyle bir isteğinin hayalden öteye geçemeyeceğini ifade etti.