Bayındır Devlet Hastanesinde sular durulmuyor…

BAYINDIR DEVLET HASTANESİNDE ÇALIŞANLAR ARASINDA HUZURSUZLUK ZİRVE YAPTI.
İzmir ili Bayındır İlçesinde bulunan 50 yataklı yaklaşık 120 Sağlık personelinin çalıştığı devlet hastanesinde idarenin personeller arasında taraflı uygulamalarından dolayı kurum içi huzursuzluk bir türlü bitmiyor.
Önceki yıllarda da basına yansıyan şekliyle çalışanlar arasında zaman zaman, ayrımcılıkların yapıldığı hastanede her yıl sendika yetkilerinin belirlendiği 15 mayıs tarihi öncesinde sendikal faaliyetlere yapılan müdahale sonucu kurumda huzursuzluklar zirve yapmış, sorunun diyalogla çözülmesi için müdahale edilmiş, ancak idarenin yanlışta ısrar etmesi kurum içi huzursuzluğu zirve yaptırmıştır.

NESLİŞAH PAŞALI :İDARECİLER HÜKÜMET YANLISI SENDİKANIN ETKİSİNDE KALMAKTADIR.
Konuyla ilgili açıklama yapan, aynı zamanda hastanede hemşire olarak görev yapan Birlik Sağlık Sen Genel Başkan yardımcısı Neslişah PAŞALI; hastanemiz küçük bir hastanedir. Tüm çalışan arkadaşlarımızla aile ortamında gibi çalışıyoruz. Ancak, siyaset ve hükümet yanlısı sendikanın idarecilerimize bir şekilde etki etmesiyle kurumda çalışma huzurumuz bozulmaktadır. Özellikle sendikal yetkinin belirlendiği her yıl 15 mayıs tarihi öncesinde hükümet yanlısı sendikanın idareci arkadaşlarımıza etki etmesiyle huzursuzluk zirve yapmaktadır.

İDARECİLER HÜKÜMET YANLISI SENDİKAYA ÜYE OLAN ÇALIŞANLARA KURUMDA İYİ GÖRÜNEN YERLERE VERİLMEKTEDİR.
Hemen her yıl yaşadığımız gibi bu yılda, BİRLİK SAĞLIK SEN olarak geçen yıl yetkili olduğumuz kurumda yetki almak için çok çalıştık. Maalesef son birkaç gün içerisinde Sağlık Sen Sendikasına bir şekilde üye olan arkadaşlarımız sayesinde yetkiyi kaybettik. Ancak garip olan son günlerde üye olan bazı arkadaşlarımızın görev yerleri değiştirilerek kurumda daha iyi görünen yerlere verilmesi oldu. Bunların hepsi tüm personelin bildiği gibi ortada olan durumlardır.
Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL ise; İl Sağlık Müdüründen hizmetli personelimize kadar tüm arkadaşlar bizim arkadaşlarımız. Hiçbir kimseyle derdimiz yok. Hiçbir kimse de bizim düşmanımız değil. Ancak; teşbihte hata olmasın ama Bayındır Devlet Hastanesi avuç içi kadar bir hastane. Türkiye’de binlerce kurumda Sağlık Sen bir şekilde yetkili. Nasıl yetkili olduklarını da bilmeyen sağlık çalışanı yoktur diye düşünüyorum. Üç beş kurumda da farklı sendikalar yetkili olsun ne olacak? Kurum yöneticilerimizi yanlış uygulamalar yaptırarak zorda bırakmanın manası nedir ki?

ÜYEMİZ MEHTAP TÜNEY HİÇ BİR MAZERET GÖSTERİLMEKSİZİN GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİ.
31 yıllık tansiyon hastası üyemiz olan hemşire Mehtap Tüney’i dört yıldır çalıştığı birimden alıp, yerine yaklaşık altı yıllık meslek geçmişi olan hemşire arkadaşımızı vermenin mantığı manası ne olabilir? Hastanenin Sağlık Bakım Hizmetleri müdürü Çiğdem Çelik’in mesai saatleri içerisinde, arkadaşlarının yanında, bizim genel başkan yardımcımız Neslişah Paşalı’ya rencide edercesine “hemşire hanım görev yerinize gidin” şeklinde bir ifade kullanması, yine sıkıntılarla ilgili bir başka zamanda yanına konuşmaya giden genel başkan yardımcımıza odadan kovarcasına “konuşmamız bitmiştir” gibi ifade kullanması bu idarecinin, sendikal faaliyetlerle ilgili kanun, genelge ve yönetmeliklerden bihaber olduğunu göstermektedir.

SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRÜNÜN TUTUMU HUZURSUZLUĞU ARTIRMAKTADIR
Biz yaklaşık 25 yıldır sendikal mücadele veriyoruz. Elbette her zaman olduğu gibi önceliğimiz diyalog. Ancak küçücük bir hastane için 15 mayıstan bu yana yaklaşık dört aydır diyalogla çözelim diye mücadele ediyoruz. Ama maalesef çözemiyoruz. Özellikle Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Çiğdem Çelik’in tutum ve davranışları kurum içi huzursuzluğu arttırmıştır.

DOĞRUYOL : SENDİKAL AYRIMCILIK YAPARAK ÇALIŞMA BARIŞINI BOZMAYIN
Yöneticilerden en önemli isteğimiz, 657 sayılı devlet memurları kanununun ilgili maddesi uyarınca çalışanlar arasında adil olmaları, çalışanlar arasında ayrım yapmamalarıdır. Çalışma huzurunu bozmamalarıdır.