TTB’nin Açıklamaları Devletimize İhanettir


Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı ve adli tıp uzmanı Doktor Şebnem Korur Fincancı’nın , PKK’nın propaganda yayın kuruluşu gibi çalışan Medya Haber’de yaptığı TSK’nin Kürdistan Bölgesi topraklarında PKK’lılara karşı kimyasal silah kullanıldığı iddiaları Ordumuza düşmanlıktır.

TÜRK ORDUSUNA DÜŞMANLIK, DÜŞMANA ASKERLİKTİR.

Son zamanlarda Terör örgütüne karşı yapılan mücadelede önemli kayıplar veren Teröristlerin kayıplarını hazmedemeyen ülke içindeki avenelerinin Türk Silahlı Kuvvetlerimize adeta Uluslararası kuruluşlara şikâyet eder tarzda yaptığı açıklamalar Devletimize Milletimize ihanettir.


Yaklaşık 40 yıldır terörle mücadele eden bu milletin, 20 yaşındaki gencecik askerleri şehit olurken, terörün etkili olduğu vatan topraklarımızda, doktorumuz, hemşiremiz, öğretmenimiz ve o bölgemizde yaşayan vatandaşlarımız, hatta beşikteki bebeklerimiz katledilirken sessiz kalanların terör kan kaybedince askerimizi suçlamaları kabul edilemez.


Birinci Dünya Savaşı, Çanakkale Zaferi ve İzmir’in işgalinde karşı bir isyan hareketi olan 14 Mart ruhundan yoksun, 1921’de öğrencileri şehit olduğu için mezun veremeyen Tıbbiyelilerin kemiklerini sızlatan söz konusu açıklamanın mutlaka karşılığı olmalıdır.


Askerimizin terörle mücadelesinin, sadece terör örgütlerini değil, terör örgütlerinin destekçilerini de rahatsız ettiği ortadadır.


Tüm tabiplerimize sesleniyoruz; odanıza sahip çıkın. Seçim zamanlarında devletine milletine sahip çıkan tabip arkadaşlarımıza yönetime getirmek için oy kullanmaya gidin. Gidin ki meydan birilerine kalmasın.