Birlik Sağlık Sen’den Hastane yöneticisine suç duyurusu…


İzmir Bayındır Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak görev yapmakta olan Çiğdem ÇELİK’in sorumluluğu dahilinde bulunan personellere yönelik sendikal olarak ayrımcılık faaliyetlerinde bulunmakta olması ve sorumluluğu altında bulunan sendika üyelerimiz olan hastane personellerinin görev yerlerini değiştirerek farklı farklı birimlere sevk etmesi, görev tanımı dışında iş yüklemesi, kendisinin de üyesi olduğu sendikaya geçmeleri dahilinde ise onlara daha rahat birimlerde yerleştirmesi vaadinde bulunmasına ve çalıştırmasına istinaden BİRLİK SAĞLIK SEN suç duyurusunda bulundu.


Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL, İlgili idareci arkadaşımıza çalışanlar arasında ayrımcılık yapmaması konusunda kendisine defaten uyarıda bulunduklarını ancak, maalesef bir gelişme kaydedemediklerini belirtti.


Doğruyol; “Öncelikle şunu söylemek isterim ki, sağlık kurumlarımızda önceliğimiz iş huzurunu sağlayabilmek için mücadele etmek. Bunun için de önceliğimiz diyalog. Ancak, siyasetin ve hükümet yanlısı sendikanın idarecilerime yaptığı baskı ve idarecilerimizin sözleşmeli olması ve sözleşme imzalamalarındaki tek kriterin siyasi referans olması maalesef darecilerimizi de zor durumda bırakmaktadır. Bayındır devlet hastanesinde yaşanan sadece bir örnektir. Ülke genelindeki kurumlarımızın pek çoğunda benzer sıkıntılar yaşanmaktadır. Bundan dolayı sözleşmeli yöneticilikten bir an önce vaz geçilmeli, liyakate dayalı bir sistem getirilmelidir. Bir yöneticinin görevi, yaptığı uygulamalarla çalışanlar arasında huzursuzluk çıkarmak değil, öncelikle kurumda huzuru sağlamaktır. Tüm bürokratlar kanunlara uymak zorundadır. Kamu kurumlarımız hiçbir siyasinin, hiçbir sendikanın, hiçbir bürokratın özel işletmeleri değildir. Sunduğumuz deliller sabittir. Yargımıza güveniyoruz. . Bu güne kadar yaptığımız gibi, bundan sonraki süreçte de ülkemizin neresinde olursa olsun, haksızlık, hukuksuzluk ve adaletsizlik karşısında ne gerekiyorsa yapacağımızdan hiçbir kimsenin şüphesi olmasın” Dedi.