Kuru Kuru Slogan Atmakla Sendikacılık Olmaz.

Birlik Sağlıksen Giresun İl Başkanı Cengiz Saydere Son dönemlerde Sayı Üstünlüklerine sahip sendikaların Gazetelerde Sayıca az olan sendikaları eleştiren haber yapmalarına karşı bir basın açıklaması yaptı.

Saydere Yetkili ama etkisiz sendikalardan yoğun istifaların önüne geçmek için meclise bir yasa tasarısı sunuldu. Elbette ki bu yasa tasarısının arkasında Sayıca üye sayısı çok ama  etkisiz sendikalar var. Bu Sendikaların Yöneticileri Dün bu yasa tasarısını yetkili olduğumuzun farkı olsun diye talep ettik diye savunuyorlar. Öncelikle Söylemek gerekir ki her konuda etkisiz adeta memur maaşlarını asgari ücrete eşitleyen yetkili sendika  ve bu duruma seyirci kalan ortakları başarısızlıklarını 1 Kg Peynir Parasıyla örtmeye çalışmaktadır. Bu yasa tasarısının geçmesi Hükümet açısından  ciddi oy kaybına neden olacağı ve milyonlarca çalışanın özgür iradelerine ipotek konacağı göz önüne alınarak meclisten geçmeyeceğini öngörmekteyiz ,dedi. 

Etkili olmak isteyen yetkili sendikalar Sayılarla ilgileneceklerine Yoksulluk sınırın altına düşen memur maaşlarıyla ilgilensinler. Etkili olmak isteyen yetkili sendikalar Sayılarla ilgileneceklerine Liyakatsiz yapılan atamalarla ilgilensinler. Çalışma barışını bozan ücret adaletsizlikleriyle ilgilensinler. Arkası olan Sağlık personelleri masa başlarında rahat yerlerde çalışırken arkası olmayan personelin aşırı  nöbet tutmaktan aile bütünlükleri bozulanlarla ilgilensin. Ay sonunu getiremeyen Kredi kartlarının asgari ücretini dahi ödeyemeyen memur arkadaşları ilgilensin. Hiç bir şey yapamıyorlarsa bile Hiç olmasa Sağlık Çalışanlarına karşı yapılan şiddet olaylarını engelleme adına Kamu Spotları Oluştursunlar. Yetkili ama etkisiz sendikalar istifaların önüne geçmek için Bardak ve Takvim dağıtmaktan öteye geçmeleri gerektiğini anlamaları gerek.

Medyada Etkisiz Sendikaları Hayatınızdan Çıkarın diye başlık atanlar Bugüne kadar hangi konularda etkili oldular. Siyasetin Uşağı olan sendikalar Sayıca Üstün olan sendikalar istifaların önüne geçmek için yargıya rağmen çıkarmaya çalıştıkları yasa ister Meclisten geçsin isterse Geçmesin sonları hüsranla sonuçlanacaktır. Keza aylık 150 TL için Özgür iradelerini Kiraya verecek Memur bizde yok. Onlara Tavsiyem O dur ki Böyle alavere dalaverelerle büyümeye çalışanlar yarın o koymaya çalıştıkları barajların altında kalacaklardır.