Hastane acilinde silahlı çatışma;

Çiğli Eğitim Araştırma Hastanesi Acilinde Silahlı saldırı sonucunda bir vatandaşımızın yaralanması üzerine Birlik Sağlık Sen İzmir İl Başkanı Berna Boran Olayla ilgili açıklamada bulundu.
Hastane dışındaki husumet hastaneye taşındı.
Gelen bilgilere göre; dün gece saat:02:30 sularında Çiğli Eğitim Araştırma Hastanesine silahlı yaralanma sonucunda gelmiş olan bir kadının tedavisi devam ederken, hastaneye gelen karşı tarafın yakınları, yaralanmaya sebep olan vatandaşın yakınının hastane acilinde vurulmasıyla hastane acili adeta savaş alanına dönmüş.
Sağlık çalışanlarımız ve sağlık hizmeti almaya gelmiş olan vatandaşlarımız panik halinde sağa sola kaçışmışlar ve hastane acilinde bir süre sağlık hizmeti sunumu durmuştur.
Sosyal medya hesaplarına yansıyan görüntü, olay sanki bir devlet hastanesinde değil de, adeta atış poligonunda gibidir.
Yaşanan bu olay kamu kurumu olan Devlet Hastanelerimizin güvenlik sorununu bir kez daha ortaya koymuştur. Devlet hastanemizin camları kırılmış, duvarlarına kurşunlar isabet etmiştir.
Sağlıkta şiddet başta olmak üzere, hastanelerimizde çok büyük güvenlik sorunu bulunmaktadır.
Yetkililerimiz seyirci olmayı bırakarak, acilen çözüm yolları aramalıdırlar. Sağlık Bakanlığımız ve İçişleri Bakanlığımızın, emniyet güçlerimizle ve güvenlik görevlilerimizle bu sorunu çözeceğine inanıyoruz.