Memurlarla dalga geçmeyin.

Ya kaldırın ya ayni verin yada yönetmelikte belirtilen formaları piyasada rahatça alabileceği bir ücret ödeyin

Sağlık emekçilerimizin kanuni hakkı olan mesleki kıyafetlerini neden temin etmiyorsunuz? Hekimlerimize ve sağlık emekçilerimize reva gördüğünüz bu paralar ile sadece çorap alınabiliyor. Birlik Sağlık Sen Giresun İl Başkanı Cengiz Saydere Bunun adı giyim parası değil çorap parası” diyerek tepki gösterdi.

Sağlık Bakanlığı yeni bir skandala daha imza attı. Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği’ne göre hemşirelere yıllık 2 adet hemşire forması, 1 çift ayakkabı, 2 adet kep, 2 adet çorabın verilmesi gerekirken, yönetmeliğe aykırı bir şekilde hemşirelerin banka hesaplarına nakdi 316.00 TL para yatırıldı.

Tabip , Sağlık Memuru , Diyetisyen , Sağlık Teknikeri gibi pek çok sağlık emekçilerine ise 70.00 TL yatırıldı.Bir Hemşire forması Ülkemizde en ucuzunu bile almaya yetmezken verilen Yetmiş Türk Lirasına ancak çorap alınır.

Saydere Giyim yönetmeliği çağımıza uygun şekilde güncellenmelidir dedi.Veri Hazırlama Kontrol İşletmelerini 35.00 TL değerinde İş Önlüğü ödemesi yapılırken Memur Şef gibi branşlara herhangi bir ödeme yapılmamaktadır.Ödenen rakamlar gerçeklikten uzak olmasının yanında aynı işi gören personel arasında da haksızlıklara yol açmaktadır.Yine Kamu hastanelerinde çalışan 4/D işçi personellerden örneğin Veri Giriş Personeli ile Memur Kadrosundaki Veri Hazırlama Kontrol İşletmenleri aynı işi yapmasına karşın birine nakdi 35.00 TL verilmesinin yanında diğerine 1100.00 TL ödenmesi revamıdır.

Devlet Evlatları arasında ayrım yapamaz.Çalışanı çalışana küstüremez.Hakkı hukuku tesis etmesi gerekirken memurlara  üvey evlat muamelesi yapamaz.Saydere  Yetkilileri göreve davet ediyorum Memurlara yapılan  giyim yardımını günümüze derhal uyarlayın dedi.

Sayderere Yetkililere seslenerek bazı sorular sordu.Giyimyardımı için yatırılan bedeller hangi kriterlere göre belirlenmiştir?  Diğer kurumlar piyasa araştırması yaparak ona göre giyim parası öderken, bakanlığınız piyasanın çok altında miktarlarda giyim yardımı parası vermektedir? Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği’nin 4. Maddesine aykırı olarak neden kıyafetler ayni olarak verilmemektedir? Bir hemşire 316.00 TL ile alması gereken malzemelerden kaçını, nereden alabilecektir?